Vyrážíme za zážitky do Prahy!

Naše hlavní město se každý rok umisťuje v žebříčku nejpopulárnějších měst Evropy v první desítce. Byla by velké škoda Prahu opomíjet. Jestliže máte několik dní volna a chcete si je užít netradičním způsobem, vyrazte právě sem. Nabízíme vám přehled zajímavých míst, která se vám určitě budou líbit. Máme tipy, které potěší milovníky historie, záhad i kuriozit.

Top místa, která stojí v Praze za vidění

Začněme záhadami – Praha nabízí hned několik tajuplných míst, o kterých kolují legendy. Mezi ně patří například Čertův sloup, který se nachází na Vyšehradě. Jedná se o seskupení 3 kamenů, jejichž význam nebyl dosud nikým vysvětlen. Hovoří se o tom, že v blízkosti kamenů lze pocítit velmi silnou energii. Více se o tomto místě dozvíte zde.

Čertův sloup

Dalším záhadným místem je Faustův dům na Karlově náměstí či dům se sochou Černé Matky Boží v Celetné ulici. Podle legendy zde socha hlídá křižovatku energií. Určitě stojí za to vyrazit sem a atmosféru místa zažít.

Faustův dům

Zajímavostí je, že můžete v Praze podniknout výlet za strašidly a duchy. Buď na vlastní pěst, nebo ve společnosti zkušených průvodců. Pokud máte rádi historii, doporučujeme kromě Pražského hradu a chámu sv. Víta navštívit Břevnovský klášter.

Kde sehnat výhodné ubytování v Praze?

Ubytovat se můžete v hostelech, penzionech i hotelech. Pokud si chcete vaše volné dny v Praze užít, doporučujeme 4* Belvedere hotel na Letné v Praze. Hotel leží jen cca 5 minut chůze od stanice metra Vltavská. Blízko je to odsud i na Pražský hrad – stačí jen 10 minutová procházka.

Belvedere

Kromě příjemného ubytování v Praze nabízí hotel i speciální balíčky. Koupit si můžete například Relaxační balíček, v jehož ceně je i úžasná 90 minutová masáž. 4* Belvedere patří mezi výjimečné a přitom levné hotely Praha i z toho důvodu, že má několik pokojů speciálně upravených pro alergiky či osoby s postižením.

Zdroje fotografií: hotelbelvedereprague.cz, pixabay.com a wikimedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *