Aktivní dovolená – trend dnešní doby

Už máte dost chytání bronzu a „povalování se“ jen tak na pláži? Tak šup, zvedněte se a začněte trávit dovolenou aktivně. Budete se divit, jak si tento způsob relaxace užijete. Zahoďte mobil a zjistěte si, jakou aktivní formu dovolené vám resort nabízí, a vrhněte se do toho po hlavě. Odměnou vám bude skvělý pocit z aktivně strávené dovolené, ze které si odvezete spoustu zážitků – a to nejenom z pozorování mořských vln či před vámi proplouvajících plachetnic.

Sjednejte si pojištění

Sportování na dovolené je jistě skvělý nápad, nicméně pouze v případě, že nezapomenete na nezbytné pojištění. Sportování může být občas i nebezpečné – všichni to znáte – a proto byste měli být opravdu obezřetní a na toto pojištění nezapomínat. Lékařské ošetření v zahraničí či dokonce operace rozhodně není nejlevnější záležitostí – a dovolená by se vám tak mohla nepěkně prodražit. Zkuste si už dopředu ujasnit, jaké sporty budete chtít na dovolené provozovat a od toho pojištění sjednat.

Jaký sport je v horku nejvhodnější?

Samozřejmě, v rámci sportování na dovolené nelze dohnat veškerý pohyb, který jste za celý rok zanedbali. Proto se do ničeho nepouštějte po hlavě, ale pěkně pozvolna. Sportování v horku není zrovna nejbezpečnější, tudíž byste to rozhodně neměli přehánět a pouštět se do takových sportů, které jste ještě nikdy nedělali. Vsaďte spíše na rekreační sporty, jako jsou oblíbené vodní lyže, jachting či jiné aktivity, které jsou nabízeny na plážích.

Je libo adrenalin?

Pokud máte těchto „vodních radovánek“ již dost a jste odvážnějšími typy, klidně můžete provozovat adrenalinové sporty. Chtěli jste si vždycky skočit bungee? Kdy jindy byste se k tomuto kroku odhodlali než na dovolené, kdy je všechno takové „snazší“. Nicméně, rčení „nevaž se, odvaž se“ v tomto případě rozhodně neberte v potaz.

Přivezte si z dovolené skvělé zážitky, o kterých budete moci celý život vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *