Zažijte pohodu v Lužických horách

České hory sice nemohou nabídnout vysoké kopce jako jejich „přátelé“ z Alp. Mohou ale nabídnout něco úplně jiného. Podmaní si všechny milovníky romantiky, neobyčejných míst ale i těch, kdo se rádi kochají pohledem do širokého údolí a potí se při zdolávání vrcholů. Nevěříte? Máme pro vás velmi zajímavou inspiraci…

Poznejte Lužické hory

Lužické hory je možné označit za spojovací článek Krušných hor a Krkonoš, a proto se na ně možná trochu zapomíná, což je obrovská škoda. Ten, kdo již Lužické hory navštívil, dobře ví, že tento kout České republiky má své kouzlo. Nabízí malebnou přírodu – nejznámějším lákadlem je národní park České Švýcarsko i historické památky. Lužické hory dokáží plně uspokojit i ty nejnáročnější cestovatele.

relaxmeeting.cz_chalupanahorach_cz_01

Nejkrásnější místa

Mezi top místa kromě Pravčické brány (více o ní v tomto článku), Divoké a Tiché soutěsky, které jsou hlavními atrakcemi národního parku, stojí za návštěvu rozhledna Jedlová, na kterou můžete vyrazit z obce Chřibská. Čeká vás cca 12 km pochod krásnou přírodou. Úchvatný pohled do údolí nabízí Jetřichovské vyhlídky. Nejvyšší z nich se nachází ve výšce 428 m a nabízí výhled do širokého okolí. Pokud máte rádi historii, nesmíte zapomenout navštívit zříceninu skalního hradu Oybin či hrad Tolštejn.

relaxmeeting.cz_chalupanahorach_cz_02

Bydlíte za hubičku

Lákadel mají Lužické hory mnohem více, a pokud je chcete navštívit, měli byste si vyhradit minimálně víkend. Naštěstí je možné najít výhodné ubytování v Lužických horách poměrně snadno. Lužické hory nejsou „zkažené“ masovým turismem, takže se ceny drží nízko. Je ale třeba dávat pozor, protože zájem je velký, takže je lepší rezervovat ubytování dopředu.

relaxmeeting.cz_chalupanahorach_cz_03

Naší tipem pro vás je tato chalupa k pronájmu. Nabízí celkem 16 lůžek, vyrazit sem můžete s rodinou či partou přátel a věřte, že si užijete nejen romantiku klasické roubenky, ale zažijete i luxus. V chalupě se nachází vířivka a nechybí ani plně vybavená společenská místnost. Užijete si Lužické hory a budete nadšeni i příjemným ubytováním. Informace o cenách ubytování a volných termínech najdete na pronájem chalupy na horách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *