Staňte se „lufťáky“ u Berounky

Čeká nás nelehký podzim, říká odborná veřejnost a varuje před nutností více dbát na své zdraví. Pro obyvatele měst to znamená jediné, vyhýbat se kumulaci obyvatel, minimalizovat pobyt v nákupních centrech a co nejvíce trávit čas na čerstvém vzduchu. Oddechových míst ale ve velkých městech moc není. Lidé proto musí na venkov. Dostupný únik z reality nabízí Český Kras a údolí Berounky.

Zajistěte si ubytování poblíž Karlštejna a staňte se „lufťáky“. Čeká na vás panenská příroda, místa, kde se nebudete muset s ostatními mačkat a hlavně čerstvý vzduch, který budete moci dýchat bez roušky. Penzion Karlštejn je jako stvořený pro rodiny s dětmi a je vyhlášený skvělou českou kuchyní. Budete zde mít naprosto vše, co je k blahodárnému životu potřeba.

Středobod Karlštejna

Penzion u hradu Karlštejn disponuje deseti plně zařízenými pokoji, které jsou světlé a prostorné. Designově patří k rustikálnímu romantismu s teplými barvami, takže se uvnitř budete cítit pohodlně i sympaticky. Pokoje jsou nekuřácké. Penzion stojí přímo v centru obce u nádraží, takže je logisticky snadno dostupný.

Okolí Karlštejna láká k nespočtu vyžití. Minout samozřejmě nelze středověký hrad, který nechal postavit Karel IV., ale na své si přijdou i vyznavači turistiky nebo cyklisté. Doporučit můžeme naučnou stezku, která vás provede nejzajímavějšími zpřístupněnými místy Národní přírodní rezervace. Dalším cílem výletu mohou být Koněpruské jeskyně a populární lom Amerika. Jako správný turista jistě zareagujete na výzvu uskutečnění cesty po první a nejstarší značené turistické trase Vojty Náprstka, která vede z Karlštejna do Sv. Jana pod Skalou. Po cestě se zastavte ve skanzenu Solvayovy lomy a nebudete litovat.

Lákadlo pro děti

Děti pak budou jednoznačně nadšené ze zoo parku Karlštejn, kde žije spoust exotických zvířat. Dominantou Zooparku jsou lvi a párek bílých tygrů. Součástí areálu je také dětský koutek s nafukovacím hradem, vzduchovou trampolínou, vláčkem a možnost projížďky na velbloudovi či poníkovi.

Penzion Karlštejn vznikl z původního hotelu U nádraží, který v obci fungoval už od roku 1931. Před dvěma lety byl penzion celkově rekonstruován a dnes patří mezi nejvyhledávanější ubytovací a stravovací kapacity široko daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *