Jak na cestovní pojištění v souvislosti s pandemií koronaviru?

Chystáte se do zahraničí? Momentálně se nacházíme v situaci, kdy je nutné myslet na to, co v minulosti potřeba nebylo. Máme samozřejmě na mysli pandemii koronaviru. Podmínky v různých zemích jsou velmi proměnlivé, na což bychom měli myslet, když si sjednáváme cestovní pojištění. Určitě si vždy ověřte, do jaké míry vaše cestovní pojištění kryje náklady na ošetření, a to i v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Co vše vaše pojištění kryje?

Pokud si pořídíte kvalitní cestovní pojištění, měli byste mít jistotu, že jsou pokryty veškeré léčebné výlohy na libovolné onemocnění nebo případné zdravotní komplikace, které vás mohou v zahraničí poskytnout. Koronavirus samostatně u dobré pojišťovny tedy v zásadě nemusíte nijak řešit. Cestovní pojištění a koronavirus a jeho krytí, je zahrnuto také ve standardní nabídce, kterou poskytuje ERGO pojišťovna. Ta vám kromě toho nad rámec běžných smluvních podmínek poskytuje také plnění z léčebných výloh i v těch oblastech, kde správní orgány nedoporučují cestování.

Pozor na výjimky z pojištění

Při sjednání každého pojištění je nutné se zaměřit také na možné výjimky, které mohou být z pojištění vyňaty. U každého pojištění nějaké takové výjimky existují. Pokud jako příklad uvedeme již zmiňovanou pojišťovnu, tak zde se cestovního pojištění netýká krytí případných nákladů, které vám mohou vzniknout v souvislosti s opožděným návratem do ČR. A může se například jednat zejména o:

  • Náklady na letenku
  • Náklady na ubytování a stravu

Tyto náklady navíc vám tedy hrazeny nebudou. Máte ale nárok na bezplatné prodloužení cestovního pojištění, pokud to budete potřebovat. To se může hodit zejména tehdy, jestliže vás v zahraničí zastihne karanténa. V takovém případě si můžete prodloužit pojištění do zahraničí a máte jistotu, že jste i nadále chráněni po zbytek svého pobytu. Podmínky po prodloužení se pak nijak neliší od vašeho stávajícího pojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *