Bez cestovního pojištění ani krok! Jak vybrat správně?

Nezáleží na tom, jestli vyrážíte za hranice České republiky na relaxační wellness víkend, nebo jste se rozhodli pro aktivní dovolenou na kolech či v horách. V každém případě byste měli být maximálně zodpovědní a sjednat si řádné cestovní pojištění. Jak vyberete to správné?

Cestovní pojištění musí odpovídat stylu vaší dovolené

Pokud si sjednáváte cestovní pojištění, musí být „šité na míru“ vaší dovolené. Znamená to jediné – dát si pozor na popis pojistných událostí, které daná pojistka řeší. V základní formě zahrnuje cestovní pojistka léčebné výlohy pro ošetření u lékaře, ale nemusí se například vztahovat na úraz, který si způsobíte při sportu. Jestliže chcete při pobytu v zahraničí sportovat, musíte si zjistit, zda pojistka danou aktivitu zahrnuje či nikoliv. Pokud ne, měli byste si sjednat připojištění.

01

Současně je třeba si dát pozor na výši léčebných výloh. Limit pro ošetření úrazu by se měl pohybovat okolo 2 až 3 milionů korun. Nižší by se nemusel vyplatit, protože cena lékařského ošetření v zahraničí je velmi vysoká. Platí pravidlo – že čím dále vyrážíte, tím vyšší by limity měly být. Pojištění se totiž vztahuje například i na převoz ze zahraničí do ČR a pokud by byl limit nízký, nemuselo by se vám to vyplatit. Příklad toho, že se pojistka vyplatí, si můžete přečíst zde.

Dobré je, pokud bude vaše pojištění zahrnovat i pojištění odpovědnosti, které vás ochrání v případě, způsobíte-li druhé osobě škody na majetku nebo na zdraví. Jako součást pojištění do zahraničí se vyplatí i připojištění zavazadel. To pro případ jejich poškození, odcizení či zpoždění.

02

Kde sjednáte výhodně?

Doporučujeme se soustředit na onlajn cestovní pojištění. Můžete ho sjednat třeba i několik minut před odjezdem a je výhodnější z hlediska ceny, protože některé pojišťovny nabízí při sjednání přes internet slevové bonusy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *