Zimní dovolená – na hory nebo k moři?

Zimní dovolená se v posledních letech stává oblíbeným jevem. Mnoho lidí se totiž naučilo plánovat si zimní dovolenou tak, aby do ní zapadly i Vánoce a Silvestr. Doba dovolená se tím pádem, prostřednictvím těchto svátků prodlouží. Lidé tak nečerpají ani příliš mnoho dnů ze své zákonné dovolené. Vytvoří si tak čas pro příjemné zimní radovánky.

Každý z nás jistě touží potom udělat si uprostřed zimy volno. Touha nás vede až k tomu, vzít si zimní dovolenou. Zimní dovolená se dá strávit různými způsoby. Můžeme jí trávit na horách, u moře či v exotických zemích. Záleží jen na nás samotných, jakou možnost si zvolíme.

Velmi mnoho lidí využívá zimní měsíce k tomu, aby si vybrali svou zimní dovolenou a patřičně si ji užili. I cestovní kanceláře nabízejí nepřeberné množství tipů a zájezdů pro zimní dovolenou. Tak se nám otevírá mnoho možností, jak, kde a kdy strávit zimní dovolenou. Nehledě na to, že za zimní dovolenou můžete vycestovat i bez cestovní kanceláře na vlastní pěst.

Mezi nejčastější zimní dovolenou patří dovolená na horách. Skutečně najdeme velmi mnoho lidí, kteří tráví svou dovolenou na svahu, lyžují a užívají si zimního počasí. Na výběr máme při zimní dovolené na horách hned z několika možností. Zimní dovolenou můžeme strávit jak v České republice, tak i v zahraničí. Přes Krkonoše, Šumavu, až po Francii a Itálii.

Záleží tedy na v kusu a finančním rozpočtu každého z nás. Mnohem méně možností se ovšem naskýtá lidem, kteří tráví svou zimní dovolenou u moře. Možností, jak strávit zimní dovolenou u moře není mnoho. Navíc jsou tyto možnosti i dražší, než zimní dovolená na horách. I přesto se dá najít zimní dovolená u moře.

Zimní dovolená na horách v České republice

Jednou z možností, jak strávit zimní dovolenou je dovolená na horách. Zimní měsíce nás přímo vyzývají k tomu, abychom vytáhli lyže a zimní počasí si užili. Česká republika nabízí nádherné hory, výborně udržované sjezdovky i luxusní ubytování. České hory disponují dostatkem sněhu po celou zimu. Využít můžete lyžařské pobyty o Vánocích i Silvestru.

Zimní dovolená v zahraničí

Zahraniční destinace jsou další možností, kam vyrazit na zimní dovolenou. Mezi nejoblíbenější zahraniční destinace patří Rakousko, Francie, Itálie a Švýcarsko. Z hlediska cenové dostupnosti se nejvíce vyplatí zimní dovolená ve Švýcarsku. Všechny zahraniční destinace disponují velmi kvalitními sjezdovkami, ubytováním i službami. Oproti české republice tu nebudete stát ani dlouhé fronty na vleky.

Zimní dovolená u moře

Jak, už to tak bývá, tak ne každý z nás má rád hory a zimní sporty. Jsou lidé, kteří se naopak zimně snaží uniknout. Z tohoto důvodu volí svou zimní dovolenou u moře, kde je teplo a sluníčko. U moře a sluníčka si tito lidé odpočnou více než na horách. Pokud chcete mít jistotu, že po celou dobu zimní dovolené budete mít u moře sluníčko, je vhodné volit takové destinace jako je Egypt, Spojené Arabské emiráty, Thajsko a Dominikánská republika. V těchto destinacích panuje slunečné počasí skoro nepřetržitě. Cestování za mořem v zimě, přináší mnoho výhod. Tou první výhodu jsou ceny. Právě v zimě jsou zájezdy do těchto destinací nejlevnější. Další výhodou spojenou se zimní dovolenou u moře je málo turistů. Pláže tak nebudou přeplněné a snadněji si prohlídnete i historické památky. Uniknete tak zimě v České republice a domů se vrátíte odpočinutí a plní nové energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *